Menu

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Strategii

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Strategii jest unikatowym w polskich warunkach think tankiem skoncentrowanym na identyfikacji, analizie i rekomendowaniu optymalnych rozwiązań najważniejszych problemów o charakterze strategicznym dla współczesnej Polski i przyszłych pokoleń Polaków. Obszarem działalności Instytutu są kluczowe systemy funkcjonowania państwa polskiego decydujące o jego bezpieczeństwie narodowym w ujęciu perspektywicznym i długofalowym.

Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji to organizacja integrująca polskie środowisko osób zajmujących się zawodowo pracą z informacją. SPI zrzesza: brokerów informacji, ekspertów OSINT, analityków i badaczy rynku, detektywów, bibliotekarzy, specjalistów sourcingu, informatologów oraz praktyków pokrewnych profesji, dla których informacja jest ważnym elementem codziennej pracy.

Flagową inicjatywą SPI jest organizacja dorocznej konferencji Warsztat Pracy Infobrokera, gromadzącą co roku ponad dwustuosobowe audytorium. Celem Stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń i wiedzy między praktykami. Wśród realizowanych projektów jest szereg inicjatyw mających na celu pokazanie potencjału i perspektyw branży informacyjnej w Polsce. Są to cykliczne spotkania „InfoPro – drugie dno internetu” oraz „Infowebinary” promujące dobre praktyki w pozyskiwaniu informacji.

Facebook Twitter LinkedIn